TŘINEC V kabině hokejových Ocelářů panuje čilý ruch. Vyměnilo se v ní několik hráčů, poslední novinkou je odchod útočníka Robertse Bukartse do pražské Sparty, odkud přišel forvard Petr Vrána.

Reprezentační obránce Tomáš Kundrátek se v Třinci, kde započal svou profesionální kariéru, příliš dlouho neohřál. Využil výstupní klauzule a namířil si to do švýcarského Davosu.

Dalším zadákem, který se rozloučil s Oceláři, je robustní bek Lukáš Kovář. Jeho novým působištěm se stal Chomutov, kam odešel na hostování.

Na soupisce už nefiguruje ani talentovaný brankář Petr Kváča. Za Oceláře odchytal dva zápasy, vrátil se do Českých Budějovic.

Nejčerstvějším úbytkem je lotyšský útočník Roberts Bukarts, jenž se přemístil do Prahy, kde bude nastupovat za Spartu. V Třinci se nedokázal prosazovat střelecky, ve 33 duelech vstřelil pouze pět branek.

Robertsovi se zatím u nás nedařilo podle představ a Sparta o něho projevila před časem zájem. Hodně o něj stáli, jenže my víme, jak vysoké kvality Roberts má, proto jsme požadovali adekvátní náhradu,“ poinformoval sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Výměnou za Bukartse ze Sparty pod Javorový přišel 33letý útočník Petr Vrána. „Byl naší první volbou, jsou to typologicky podobní hráči, oba dva jsou kreativní a věříme, že tato výměna, na které se pracovalo delší čas, pomůže oběma klubům,“ dodal Peterek.

Během necelých tří sezon Petr Vrána (je odchovancem Olomouce) odehrál za Spartu 144 utkání s bilancí 103 bodů (39+64). Nastupoval za český národní tým, v dresu New Jersey okusil NHL, zahrál si švédskou ligu (Brynäs), hrával ve Vítkovicích a prošel několika kluby KHL.

Jsem rád, že jsem v Třinci. Je to pro mě v podstatě nová zkušenost, protože v celé své kariéře jsem v rozběhnuté sezoně přestupoval do jiného klubu jen jednou. Těším se hodně, protože Oceláři jsou kvalitním klubem s veškerým zázemím, tým je ohromně zkušený, znám i pár lidí v kabině. Chtěl bych tady odvést co nejlepší práci, podávat výkony, které pomůžou týmu, aby všichni byli spokojení,“ nechal se slyšet Petr Vrána.

Před několika dny brankářský tým Třince rozšířil zkušený Peter Hamerlík, který se vrátil z hostování v Pardubicích.

Komentáře