TŘINEC Záložník Třince Lukáš Cienciala se dostal mezi padesát největších talentů českého fotbalu. Sedmnáctiletý fotbalista skončil na 41. místě. 

Deník Sport vytvořil anketu TOP 50 českých talentů (ročník narození 1998 a mladší), ve které se umístil také mladý záložník Třince Lukáš Cienciala. Student třineckého gymnázia povětšinou nastupuje za juniorku, ale už patří do kádru druholigového týmu.

První druholigové starty si připsal v jarní části předešlé sezony, v probíhajícím ročníku zasáhl coby střídající hráč do dvou utkání a na Žižkově slavil premiérový zásah v druhé nejvyšší soutěži. V pohárovém duelu v Petřkovicích (4:0) se objevil v základní sestavě.

Byl jsem hodně mile překvapen, když jsem anketu viděl. Už jen být v Top 50 má pro mě obrovskou váhu a je to také motivace do budoucna. Je to odměna za práci týmu, trenérů a mě samotného. Myslím, že tomu napomohlo pár startů ve druhé lize, které jsem nasbíral. Rád bych poděkoval všem svým blízkým za podporu, které se mi dostává,“ řekl Lukáš Cienciala pro oficiální web Fotbalu Třinec.

V anketě hlasovali trenéři reprezentací a zástupci klubů juniorské a dorostenecké ligy. Dle jejich názoru je největším českým talentem David Heidenreich z italské Atalanty Bergamo, následuje Adam Hložek ze Sparty a brankář Manchesteru United Matěj Kovář.

Komentáře