Souboj gigantů: Tři body zůstaly pod Ještědem

TŘINEC Ve šlágru kola Oceláři sahali po bodech, nakonec však z Liberce odjeli s nepořízenou. I navzdory porážce se udrželi v čele extraligové tabulky.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC OCELÁŘI TŘINEC 4:3

Souboj druhého s prvním se zpočátku vyvíjel jednoznačně ve prospěch Tygrů, kterým v jejich Aréně fandilo přes šest tisíc příznivců. V polovině střetnutí zvýšili na 3:0 a to byla poslední kapka pro třineckého brankáře Hrubce, který se odebral na střídačku.

První dvě třetiny byly v našem podání horší, kvůli tomu jsme si tady nezasloužili vyhrát. Měli jsme šance zápas otočit, nepovedlo se to. Pokud bychom se podívali na celý zápas, Liberec si výhru zasloužil trochu více,“ připustil útočník Ocelářů Martin Růžička.

Za Hrubce zaskočil Daneček a držel čisté konto až do předposlední minuty, kdy vítězství na stranu Liberce strhl Hudáček. Předtím však úřadovali Oceláři, v průběhu pouhých tří minut vynulovali tříbrankovou ztrátu.

„Třetí třetina byla skvělá, podařilo se nám srovnat. Pokud proti tak silnému soupeři dokážeme smazat třígólové manko, je to samo o sobě dost pozitivní,“ nalezl kladnou věc Růžička. Pozítří jeho tým nastoupí v Chomutově.

BRANKY A NAHRÁVKY: 14. Kvapil (Hanousek, Ševc), 21. Filippi (Šmíd), 29. Filippi (Birner, L. Hudáček), 59. L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok) – 46. Bukarts (Roth), 47. Hrňa (M. Kovařčík), 49. Růžička (Krajíček). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Pešek, Ganger. Vyloučení: 6:5, Cienciala 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 6 146. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:3.

LIBEREC: Will – Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.

TŘINEC: Hrubec (29. Daneček) – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Galvinš, Matyáš – Hrňa, Marcinko, Bukarts – Růžička, Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

Komentáře