Auto se střetlo s vlakem. Zasahovali hasiči z Gutů a záchranáři z Třince

HORNÍ TOŠANOVICE Včera po střetu vlaku s osobním automobilem v Horních Tošanovicích museli hasiči vyprostit řidičku. Osmatřicetiletá žena zůstala zaklíněna ve vozidle.

Střet motorového vlaku s osobním automobilem Škoda Kodiaq byl na tísňovou linku ohlášen šest minut po třinácté hodině. Na místo byly vyslány hasičské jednotky ze stanic HZS MSK v Nošovicích a Frýdku Místku, spolu s nimi pak dobrovolní hasiči z třinecké části Guty a jednotka Správy železnic Ostrava – uvedl za HZS MSK Jakub Kozák.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že v osobním voze zůstala po střetu zaklíněna řidička. Ihned ji poskytli předlékařskou první pomoc a po důkladném průzkumu provedli její vyproštění. Zraněnou ženu následně předali zdravotníkům.

K nehodě vyjela pozemní lékařská posádka z Třince, byl také vyslán vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Zasahující lékaři zjistili vícečetná vážná poranění, která přímo ohrožovala postiženou na životě. Záchranáři ji zajistili krčním límcem, zaintubovali a připojili k přístrojem řízené ventilaci. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla pacientka letecky transportována na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice – popsal záchranu řidičky mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

Ve vlaku v době střetu cestovalo dvacet osob, lehké zranění utrpěla vlakvedoucí, její přeprava do nemocnice však nebyla nutná. Místo zásahu si po ukončení záchranných prací převzali hasiči Správy železnic, kteří zajistili odtažení vraku škodovky i vrácení vlaku zpět na koleje.

Foto: TZ

Komentáře