Po dvou měsících děti mohou opět do školek

    REGION Oproti školám, kdy o návratu některých žáků do školských zařízení po „koronavirovém embargu“ rozhoduje ministerstvo školství, otevření mateřských škol je na úvaze zřizovatelů, tedy nejčastěji obcí. Po krátkém průzkumu, který jsme v regionu provedli, lze říci, že se mateřské školy se ve většině případů otevřou v pondělí 25. května.

    Na rozhodování, zda mateřinku otevřít či nikoli, mají svůj podíl rodiče, kteří svůj názor vyjadřovali či nadále mohou vyjádřit v dotaznících. Například v Jablunkově vyplnit dotazník mohou až do 18. května. Naopak v Bystřici mají už jasno. – Česká mateřská škola se otevře už 18. května. Rozhodli jsme se pro tento krok kvůli velkému tlaku rodičů. Druhou, polskou mateřinku, otevřeme týden později, tedy 25. května – uvedl starosta Bystřice Roman Wróbel.

    S otevřením mateřinek v pondělí 25. května počítají také v Hrádku, kde, jak uvedl starosta obce Robert Borski, bude v provozu polská mateřská škola a jedno oddělení české mateřinky. S datem 25. května počítají i v Mílíkově, Vendryni nebo v Mostech u Jablunkova, kde se otevřou všechny mateřinky kromě té na Hrčavě.

    V poslední květnové pondělí se do školek mohou vydat rovněž děti z  Třince. – Na konci dubna jsme prostřednictvím ředitelek mateřských škol udělali mezi rodiči průzkum zájmu o otevření a větší část z nich projevila o obnovení provozu mateřinek zájem. V pondělí 25. května se podle harmonogramu postupného rozvolňování mají otevřít i školy pro děti prvního stupně a řada rodičů má děti zároveň ve škole i školce, proto jsme tento termín zvolili i pro otevření mateřinek – uvedla primátorka Věra Palkovská.

    Komentáře