Opět sbíráme kola pro Afriku

TŘINEC Již potřetí můžete darovat dětem i dospělým stará či nepotřebná kola v rámci programu Kola pro Afriku. Akci od 11. do 28. května pořádá Charita Třinec a skupina Smolo na bicykly zdarma zapůjčí přepravní kontejner, do kterého budou moci lidé v areálu Charity kola vkládat.

Starší kola, která Vám překážejí v garáži, udělají obrovskou radost lidem a hlavně dětem v Africe. Díky charitativním projektům v posledních letech přibývá dětí, které se ke vzdělávání dostávají na kole. Kolo znamená v Africe cestu ke vzdělání, vzdělání představuje cestu ke svobodě, ke svobodě rozhodování o svém životě, o svém zítřku – pospala cíl akce Monika Byrtusová z Charity Třinec.

– Díky našemu společnému úsilí – spojením soukromých firem a Charity – můžeme prodloužit život velamoskám, eskám, favoritkám, bmxům, oplpranům … a zjednodušit život lidem v jedné z nejchudších oblastí světa. Jako odpadová skupina klademe důraz na společenskou odpovědnost a ekologii, máme četné projekty pro dobrou věc. Tento projekt podporujeme od samého začátku – uvedl Josef Sodzawiczný ze skupiny Smolo.

Pravdou zůstává, že bicykl je na černém kontinentu stále pro mnohé jedinou možností, jak se dostat do práce nebo do kilometry vzdálené školy. Kola z Česka po kompletaci o opravě poputují do Gambie, která má nejmenší rozlohou na africkém kontinentu. Jde o úzkou nížinu,  kde nejvyšší „hora“ má 53 metrů.

Sběr jízdních kol začal v Třinci včera a potrvá do 28. května. Charita Třinec, která je zapojena do projektu „Kola pro Afriku“ je jedním ze sběrných míst. Zatímco v roce 2018, kdy se akce v Třinci konala poprvé, se takto vybralo a expedovalo 117 kol, loni to bylo již 195 bicyklů. Letos může být tento výsledek ještě lepší i s ohledem na nutnost izolace, kdy lidé mnohem více uklízí i půdy, sklepy a společné prostory. Uvidíme. Podrobnosti najdete zde.

 

 

 

Komentáře