Bagry se na obchvatu Těšína zakously do prvních mostní opěr

ČESKÝ TĚŠÍN Tento týden na obchvatu Českého Těšína začalo bourání pilířů přemostění ulice Hřbitovní. Nákladní soupravy postupně odvezou tisíce tun železobetonových sutin k dalšímu zpracování do zařízení na recycling v sousední Ropici.

 – Nosná konstrukce mostu je již hydraulicky nadzvednutá a usazená na prozatímních podpěrných skružích, opěry jsou obnaženy a uvolněny z ukotvení. Zahájili jsme jejich plánovanou demolici a odtěžení. Vytvoříme tak prostor pro nové opěry, které vybuduje generální dodavatel stavby – popsal Jiří Labuda, vedoucí stavební činnosti a recyklace Smolo Recycling, s.r.o. s tím, že demoliční práce na opěrách mostu potrvají zhruba týden.

Generální oprava prvního přemostění obchvatu Českého Těšína směrem z mezinárodního hraničního přechodu v Chotěbuzi dál na Ostravu, Frýdek-Místek a na Slovensko začala na konci dubna. U mostních opěr zde docházelo k vychylování a tím ke stále většímu zvlnění vozovky před a za mostem.

Mostovka zůstane zachována a po celou dobu rekonstrukce zde doprava probíhá v režimu 1+1, tedy v obou směrech se jezdí v jednom pruhu. Po vybetonování nových opěr a odstranění bednění přijde na řadu dovoz vhodného zásypového materiálu pro provedení hutněných zásypů.

Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic ČR. V příštím roce projde stejnou opravou sousední most. Investice vyjde celkem na bezmála 46 milionů korun bez daně.

Foto: TZ

 

Komentáře