No comment v Czytelni aneb chystá se premiéra

VENDRYNĚ Zítra, tedy v pátek 26. června, se v Czytelni bude konečně, po desetitýdenním koronavirovém prodlení, konat premiéra divadelní komedie No comment czyli Idioci w polityce (No comment aneb Idioti v politice) Josefa Banáše. Na scéně se předvedou herci tamního Divadla J. Cienciały.

Autorem divadelní komedie No comment je slovenský prozaik, dramatik, diplomat a politik Josef Banáš.  Přestože děj hry je situován do období Francouzské revoluce, a samotná hra vznikla v roce 1996, její kontext se současným děním je více než aktuální.

Opravdu jsem byla hodně překvapená, že text, který se mi jevil jako současný, byl napsán skoro před čtvrt stoletím. A pravdou také je, že i když překlad divadelní hry či literatury obecně je vždy pro překladatele výzvou, tentokrát to byla obzvlášť náročná práce. Ono se totiž horko těžko dá soustředit na práci samotnou, když se u ní skoro pořád smějete – přiznala autorka polského překladu Izabela Żurová.

Režisérem hry No comment czyli Idioci w polityce  je Janusz Ondrzaszek, který zároveň ztvárnil jednu z hlavních rolí. Dále se ve hře předvedou Janusz Kaczmarski, Jakub Kluz a Józef Cieślar.

Premiéra  se bude konat zítra, 26. června pátek v 18 hod., od 17 hod. proběhne setkání s autorem hry Josefem Banášem. Repríza hry je na programu v sobotu 27. června, opět v 18 hod. Vstupné dobrovolné, roušku s sebou.

 

 

 

 

Komentáře