Bazárek v Milíkově se těší velké oblibě

MILÍKOV Minulý víkend se v tělocvičně Základní školy v Milíkově konal tradiční Dětský bazárek. Návštěvníci měli možnost koupit pro své ratolesti za velmi příznivé ceny oblečení, obuv, hračky, knihy.

„Bazárek organizuji již po šesté. Nemám ráda konzumní společnost – koupím – vyhodím. Mám ráda, když se věci, pokud to je možno, používají víckrát.  Mám doma tři děti, které rostou, potřebují pořád větší a větší oblečení. Kupovat nové se někdy hodně prodraží. Použité oblečení je velmi často kvalitnější než nové z obchodu. Také oblečení, z kterého moje děti vyrostly, může posloužit jiným,“ sdělila redakci iniciátorka Dětského bazárku Beata Bubiková.

Převládalo oblečení, ale nechyběly ani hračky, obuv, kola, lyže nebo knížky, vše za lidové ceny. Bylo z čeho vybírat. S organizací pomáhají maminky dalších dětí, zapojit se museli i otcové, kteří se během bazárku, ale i příprav, starali o děti.

„V pátek jsme chystaly stoly, věšáky, přijímaly věci určené k prodeji, všechno se muselo označit. V sobotu se věci prodávaly a co se neprodá, se musí vrátit zpět k majitelům. Teď jsme již sehraný tým, každý ví, co má dělat,“ přiblížila organizaci bazárku Bubíková.

Výběr byl velmi pestrý, použité věci se daly koupit za velmi atraktivní ceny. Bazárek se z roku na rok těší stále větší oblibě. Do Milíkova přijíždějí maminky až z Třince.

Veškerý výtěžek se rozdělil mezi polskou a českou mateřskou školu.

Komentáře