Policisté se zaměřili na viditelnost chodců a cyklistů

REGION Minulý týden v úterý začala několikadenní policejní dopravně bezpečnostní akce s jasným preventivním nádechem – eliminace dopravních nehod s chodci a cyklisty, vše v souvislosti se sníženou viditelností (soumrak, svítání, noční doba). Jinak řečeno preventisté společně s dopravní a pořádkovou policií připominali primárně chodcům základní pravidla.

Policisté se pohybovali zejména v místech vyznačených přechodů pro chodce, a to jak v blízkosti škol a školek, tak těch frekventovaných. Zaměřili se na chůzi osob mimo obec za snížené viditelnosti na neosvětlené komunikaci bez reflexních prvků anebo na jízdu na kole či chůzi po nesprávné straně komunikace, využívání chodníků či stezek pro cyklisty i osvětlení jízdních kol. Jejich pozornosti samozřejmě neunikly ani jiné prohřešky související s tou tématikou či silničním provozem obecně.

Akce trvala od úterý do soboty v celém Moravskoslezském kraji a v součtu se do ní zapojilo přes 430 policistů ze služby dopravní i pořádkové policie, ke kterým se připojili kolegové z oddělení prevence. Policisté zkontrolovali v silničním provozu mimo obec za snížené viditelnosti 255 chodců, ze kterých 4 neužili povinný reflexní prvek. Všechny přestupky vyřešili policisté na místě v příkazním řízení, samozřejmě s „řečnickým přídavkem“ o bezpečnosti pohybu v silničním provozu. Obdobné informace obdrželo rovněž 14 cyklistů, kteří se dopustili přestupku nesprávným osvětlením jízdního kola. Rovněž jejich porušení vyřešili policisté na místě v příkazním řízení – uvedla k akci policejní mluvčí Soňa Štětínská.

 

Komentáře