Buldočci opět dorazili do Jablunkova

JABLUNKOV, PÍSEČNÁ V sobotu v jablunkovském parku A. Szpyrce za radnicí se konal již IV. sraz francouzských buldočků na Drsném Východě. Hlavní iniciátorkou a organizátorkou byla Jana Foltová.

Do Jablunkova se sjeli pejsci se svými pány nejen z Čech, ale i Polska a Slovenska. Celkem jich do parku dorazilo kolem 90. Účastníky přivítal Jiří Hamrozi, starosta města. K poslechu i dobré náladě hrála folklorní kapela Potasz. Pak už všichni vyrazili do Písečné, kde setkání pokračovalo.

„Je to už po čtvrté, kdy jsme do Jablunkova přijeli. Vždy se na tuto akci celý rok těšíme. Tento sraz je skvělý, odehrává se v nádherném prostředí, které je bezpečné i pro pejsky. Ti se tady vyřádí a my si s dalšími účastníky vyměňujeme zkušenost s chovem našich čtyřnohých miláčků,“ sdělili manželé z Havířova.

Francouzský buldoček je pes velmi společenský, oplývá energičností, mazlivostí a hravostí. Velmi miluje děti. Co je důležité, není zbytečně uštěkaný.

„První věc, kterou třeba udělat, je zamluvit termín srazu, neboť volných míst na Písečné je velmi málo. Pak je třeba zařídit dárečky, vymyslet atraktivní program, propagaci. O občerstvení se starají devčata ze Spolku pro ochranu koček a psů. Každý rok přijede Frantisek Matějka až z Horního Benešova, doveze střapec, což jedna ze soutěžních disciplín. Na srazu nemůže chybět Viktor Karwanski s celou svou rodinou, který je naším dvorním fotografem. Velkým přínosem jsou bezplatné konzultace veterinářky Diany Frenclové,“ popsala organizaci akce Jana Foltová.

K soutěžím, které připravili organizátoři, patří již tradiční střapec.

Pak to byl buldočí parkur – jde o spolupráci pána s pejskem…

…či chytrolín – hledání dobrotek v psím hlavolamů v tunelku.

„Vždy se snažím vymyslet nové disciplíny, u kterých se všichni dobře pobavíme. Všem se tady líbilo, ohlasy jsou pozitivní, těší se na další ročník, pro mne to je hnacím motor. Teď už jen uklidit, trochu odpočinout a pak už vzhůru do dalšího ročníku, “ zakončila Foltová.

Peněžní výtěžek poputuje na konto Spolku pro ochranu koček a psů Jablunkovsko.

Foto: Gorolweb, Pavel Schauer

 

Komentáře