Chlebiková má bronz z MČR v přespolním běhu

TŘINEC Velkou stopu zanechali třinečtí závodníci na Mistrovství České republiky v přespolním běhu, které se konalo v obci Kostelec-Alfrédov v Plzeňském kraji. Aneta Chlebiková (vpravo) získala bronz v kategorii žen, René Sasyn se stal juniorským mistrem a Marek Chrascina se probojoval do elitní desítky.

Medaile ze seniorského MČR v přespolním běhu pro mne znamená jeden z mých nejlepších úspěchů vůbec. Jsem ráda, že se mi při takto nabité konkurenci podařilo pro Třinec získat bronz. Medaile byla možná tak trochu mé přání, ale nečekala jsem ji,“ otevřeně přiznala Aneta Chlebiková.

Šampionát provázelo chladné počasí. „Běželo se mi v celku dobře, už od startu jsem se snažila držet přední skupiny, což se mi povedlo do předposledního kola, pak jsem ale začala mírně ztrácet. V posledním kole hrála velkou roli psychika a také menší únava, která byla znát z každotýdenního závodění. V posledním mírném stoupání hrála velkou roli psychika,“ popsala svou cestu za bronzovým úspěchem.

Studentka vysoké školy se kvalifikovala na evropský šampionát v nizozemském Tilburgu a zároveň splnila limit na republikový šampionát do 22 let.

Komentáře