Déšť přidělal hasičům práci, hladiny řek prozatím v normálu

REGION Profesionální a dobrovolní hasiči se kvůli dešti nezastaví. Jen během čtvrtka a pátku museli vyjet k více než 240 událostem v Moravskoslezském kraji, o víkendu se situace nijak výrazně nezlepšila.

Vydatné srážky zaplavily sklepy, suterény, garáže, balkony i výtahy. Na zahradách a silnicích se tvořily a tvoří laguny. Kromě čerpání vody hasiči rovněž museli pročišťovat kanály a jiné propustky, odstranit několik desítek spadlých stromů a monitorovat chování hladin několika řek a potoků – například hladina Olzy se v sobotu na úseku Třinec – Český Těšín z nulového stupně, tedy normálního stavu, zvedla na stupeň první.

I když srážky komplikují lidem život zejména v Ostravě a v okrese Nový Jičín i v našem regionu byly zásahy hasičů nutné. Kvůli čerpání vody několikrát zasahovali v Dolní Lomné,  Komorní Lhotce, Hnojníku nebo Milíkově. Museli vyjet také do Bukovce nebo Vendryně.

Olza dnes u Zobawy v Třinci v 11 hod.

Hladiny řek, i když vzbouřené, na monitoringu Povodí Odry prozatím blikají v zelené barvě, nedosáhly tedy ještě stavu, ve kterém by bylo nutno vyhlásit pohotovost. Situace se však může změnit, neboť podle předpovědí počasí má pršet celý týden.

 

 

Komentáře