TŘINEC Jakub Čmiel, útočník třineckých Eagles hrajících SHL, na sebe prozradil, že dříve hrával fotbal. Před časem se však dal na hokej, který ho podle jeho slov baví více.

Hrával jste v minulosti lední hokej závodně?
Ne, jsem ryzí amatér. Ale vždycky jsem si chodil zahrát s klukama, kteří také hokej hráli amatérsky. S partyjou jsme se sešli, dali jsme to dohromady a začali hrát soutěž. Já nikdy žádnou nehrál.

S hokejkou si rozumíte. Nehrával jste třeba závodně florbal?
Jo, hrával. Asi dva roky. Hrál jsem za třinecké Ossiko, ale nebylo toho moc. Tréninky, přáteláky, nic extra.

Přesto vám hokej jde docela dobře.
Vykašlal jsem se na fotbal a dal jsem se na hokej. Musím říct, že mě to docela naplňuje.

Fotbal už vás nebavil?
Už jsem kopačky pověsil na hřebík. Fotbal mi vůbec nechybí. Jsem rád, že teď hraji hokej. V mužstvu je lepší parta než byla na fotbale.

Eagles Třinec je nový tým. Už se ve Slezské hokejové lize zabydlel?
Myslím si, že možná přijdou ještě nějaké změny. Útok špatný nemáme, ale potřebovali bychom posily do obrany. Ale to je spíše otázka na kapitána Martina Czeczotku, jak náš tým doplní. Mám pocit, že zápas od zápasu si to sedá.

Posledně jste vzdorovali i suverénnímu Nýdku, prohráli jste jen o dva góly.
Nýdek byl v první třetině lepší. V dalších dvou třetinách jsme se mu vyrovnali. Dalo se s nimi hrát, stáhli jsme to na dvě lajny, ale už to nešlo dohnat. Bylo pozdě.

Předvedl jste úspěšný samostatný nájezd.
Popi vybojoval puk a pak už to bylo na mě, buď to dám, nebo nedám. Já to do toho blafáku mám rád. Šest ku čtyřem je přijatelný výsledek. První třetina byla katastrofa, jsme rádi, že jsme nedostali nějaký příděl.

V dalších zápasech to bude lepší?
Pevně věřím, že ano.

Komentáře