Léto v parku – ohlédnutí

JABLUNKOV Park za jablunkovskou radnicí během letních prázdnin ožil kulturním životem. Jablunkovské centrum kultury a informací (JACKi) tam totiž každý čtvrtek zvalo na cyklus koncertů, divadelních představení s názvem Léto v parku.

Všechny koncerty, které se konaly v parku za radnicí, dopadly na výbornou, těšily se velkému zájmu ze strany veřejností. Hrálo se v rytmu country, Labajovci i Čeladenka podali skvělý hudební výkon. Nechybělo pop-rockové odpoledne, kdy k poslechu hrály kapely Biograf a Pokaždé jinak Band. Milovníci rocku si užili s kapelou BIDON a OSG.

Na své si přišly i děti. Skvělé čtvrteční odpoledne si užily s pohádkou Čert a Káča v podání herců Těšínského divadla a loutkové scény Bajka. Pravdou je, že představení se líbilo nejen malým, ale i velkým divákům.

Z koncertu se těšili i příznivci kapely Blaf.

Hrálo se rovněž na lidovou notu. Skvělý hudební zážitek všem přítomným dopřála kapela Lipka a Skład Niearchaiczny z Polska.

„Cyklus akcí nabízel nejen koncerty, ale i divadelní představení. Do Jablunkova dorazil autorský projekt Lukáše Hejlíka – LiStOVáNí Švejkem ve verzi 2021 v podání Alana Novotného a Jiřího Resslera. Diváci si užili pořádnou porci zábavy, pak si zazpívali s kapelou Liberda Gang,“ řekla Gabriela Niedoba, ředitelka JACKi.

Hudbu 30. a 40. let a především písně Karla Hašlera přiblížila hudební skupina z Prahy – Pragtet. Pak pódium patřilo kapele Druhá náhoda, koncert nesl v duchu country-rock-folk-pop.

Cyklus koncertů zakončilo swingování. Ten, kdo přišel, si užil pestré odpoledne. Skvělou atmosféru navodilo LAM TRIO, úžasnou energii rozdali tanečníci z taneční školy SWINGVILLE.

„Prázdninové čtvrtky se staly nedílnou součástí kulturního života v Jablunkově. Repertoár jsme zvolili tak, aby si každý přišel na to své. Nechybělo divadlo pro děti, swing, hudba 30. – 40. let, folklor, rock-pop a samozřejmě nesměly chybět jablunkovské kapely, BLAF, BIDON a LIPKA. Koncerty měly velký úspěch, což nás velmi těší a nabíjí pozitivní energií. Děkujeme všem, kteří do parku přišli. Už teď se těšíme se na příští léto,“ shrnula letní nabídku Niedoba.  

Komentáře