Na Borku hořel dvojdomek

TŘINEC Při včerejším požáru dvojdomku v Třinci na Borku byl zraněn jeden člověk. Předběžný odhad škody je čtvrt milionu korun.

Požár dvojdomku byl na tísňovou linku ohlášen včera, v pondělí 9. listopadu, deset minut před šestnáctou hodinou. K zásahu byly vyslány jednotky ze stanice HZS MSK v Třinci a dobrovolní hasiči z Bystřice a třinecké místní části Guty.

Hasiči po příjezdu na místo události poskytli předlékařskou první pomoc jednomu člověku, který se nadýchal zplodin hoření a utrpěl popáleniny. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby jej předali do jejich péče.  Dvěma nezraněným dětem pak hasiči věnovalo na uklidnění plyšové hračky, které s sebou pro podobné situace vozí – uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Z druhé části zasaženého dvojdomku jednotky evakuovaly další dva lidi a také psa. Plameny se z hořící poloviny domu začaly šířit i na střechu objektu, vnitřní prostor byl požárem zcela zasažen.

Požár se hasičům vybaveným dýchací technikou a termokamerou podařilo lokalizovat za  necelou hodinu od příjezdu na místo, další přibližně hodinu zabralo rozebírání konstrukcí a dohašování skrytých ohnisek. – Na místě zásahu byla velitelem do půlnoci ponechána na dohled jednotka z části Guty – dodal mluvčí.

Vyšetřovatel předběžně odhadl výši způsobené škody na čtvrt milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Foto: Zdeněk „Fredie“ Kohut, HZS MSK

 

Komentáře