Nejmladší z trojice žhářů, kvůli kterým gutský kostel lehl popelem, je po smrti

ČR, GUTY Richard T., nejmladší ze tří mladíků, kteří v roce 2017 podpálili dřevěný kostel v Gutech, zemřel minulý týden na zástavu srdce ve věku 21 let.

Dle dostupných informací před týdnem, v době konání maturit, zemřel Richard T., který dostal 3,5 roku za spoluúčast na podpálení kostela Božího Těla v Gutech. Jelikož v době činu byl mladistvý, do plnoletosti mu chyběl jeden den, od soudu odešel s nejnižším trestem – 3,5 roku. Spolupachatelé, tehdy devatenáctiletí Jan Bortel, který s nápadem podpálením gutského kostelíku přišel, dostal devět let, Jakub Hurník, který dělal šoféra, osm let.

Richard T. byl tím, kdo na náš gutský kostelík z 16. století hodil PET láhve s benzínem. Přestože ho soud poslal za mříže na 3,5 roku, za dobré chování byl propuštěn dříve a nastoupil zpět do školy. Údajně zemřel v den maturity.

Podle informací TV Nova k mladíkovu náhlému skonu vyjížděli i kriminalisté, ale nezjistili, že by na jeho smrti měl podíl někdo další. Jeho náhlé úmrtí potvrdila pro Českou televizi policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Replika původního historického kostela Božího Těla byla slavnostně vysvěcena letos 6. června.

Foto: HZS MSK

Komentáře