JABLUNKOV, PÍSEČNÁ Neobvyklé, ale již poněkud tradiční setkání zažil v sobotu Jablunkov. Park za radnicí zaplnili milovníci francouzských buldočků se svými čtyřnohými mazlíčky. Konal se tam totiž již třetí sraz chovatelů tohoto plemene.

Dopoledne se účastníci začali scházet v jablunkovském parku, kde k poslechu i dobré náladě hrála folklorní kapela Potasz. Po uvítacím ceremoniálu všichni vyrazili do Písečné, kde setkání pokračovalo.

– Jsme tu už potřetí, vždy s celou rodinou prožijeme skvělý den plný zábavy, soutěží. Děkujeme Janě Foltové, organizátorce celé akce, za dárečky, zábavu. Byli jsme na více srazech, ale tento je jednoznačně nejlepší. Vyměňujeme si s majiteli zkušenosti s chovem, sdělujeme zážitky, které se svými mazlíčky zažíváme – chválili akci manželé, kteří do Jablunkova se svými pejsky dojeli ze Zlína.

Francouzský buldoček je pes velmi společenský, oplývá bystrostí, energičností, mazlivostí a hravostí. Velmi miluje děti. Co je důležité, není zbytečně uštěkaný.

– Miluji všechna zvířata, ale nejvíc mi k srdci přirostlo plemeno francouzských buldočků. Tento pejsek se velmi rád mazlí, je to oddaný společník. Je velmi empatický, kopíruje naprosto dokonale rozpoložení člověka. Když jsem unavená, odpočívá se mnou, když mám přebytek energie, táhne mne ven – sdělila redakci Jana Foltová, hlavní pořadatelka akce.

Na sraz dorazil i Jiří Hamrozi, starosta Jablunkova.

Nechybělo chutné občerstvení.

„Velmi mne těší, že zájem o akci je tak obrovský. V parku se sešlo víc jak sto pejsků. Nadšení účastníci jsou pro mne velkou odměnou. Už teď vím, že v této tradici budu pokračovat,“ těšila se Foltová z obrovského zájmu ze strany veřejnosti.  

Byla to přehlídka krásy, lásky a elegance malých pejsků s velkým srdcem.

Foto: Viktor Karvanszki, Gorolweb

 

Komentáře