Senioři nakupovali bitcoiny, přišli o více než půl miliónu

REGION Využít služeb neověřené společnosti při nákupu kryptoměny bitcoin není dvakrát dobrý nápad. Přesvědčili se o tom dva senioři, když přišli o své statisícové úspory.

Kryptoměnu bitcoin si může koupit každý, kdo má peníze. Bohužel ji chtějí kupovat i lidé, kteří peníze mají, ale nemají o této problematice mnoho informací, proto využívají pomoc různých neověřených společností a osob, které si vyhlédnou například z inzerátů na internetu. Podvodníci pak mají snadnou práci se získáním přístupů a informací k účtům těchto lidí. Frýdeckomístečtí policisté se nyní zabývají dvěma případy seniorů, kteří díky vlastní nevědomosti a naivitě přišli o statisícové částky.

Jeden z poškozených zareagoval na inzerát společnosti, která nabízela pomoc při koupi kryptoměn. S pracovníkem oslovené společnosti se telefonicky domluvili na zřízení účtu, potřebného pro samotné obchodování. Od této doby poškozený udělal vše, co po něm bylo požadováno. Nejen, že zpřístupnil svůj osobní počítač, poskytl také číslo své platební karty. Dokonce převodem ze svého účtu zaplatil požadovanou částku 200 euro. Po poškozeném požadovali ofocený občanský průkaz a jakoukoliv uhrazenou fakturu na jeho jméno. I toto poškozený a důvěřivý důchodce poskytl. Potřebné doklady si dokonce z počítače sami stáhli, a to díky vzdálenému přístupu. V tomto případě bylo z účtu poškozeného odčerpáno skoro 160. tisíc korun – uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Stejným způsobem přišel o své úspory také druhý podvedený senior, tomu oslovená společnost po získání veškerých osobních údajů odčerpala z jeho účtů více jak 400 tisíc korun.

 

Foto: Pixabay

Komentáře