Co nabídne prodloužený víkend?

REGION Máme tu prodloužený víkend plný zajímavých akcí. Určitě si něco vyberete!

1. Srdce Evropy

V neděli 30. září rozezní náměstí Svobody v Třinci tradiční benefiční koncert Srdce Evropy. Letos, stejně jako loni, půjde výtěžek z prodeje symbolických srdíček na dobročinné účely a podpoří záslužnou činnost místních neziskových a příspěvkových organizací. I letos část peněz poputuje na obnovu dřevěného kostela Božího Těla v Gutech.

2. Hrčavský gastronomický festival a beerfest

V sobotu se už pošesté bude na Hrčavě konat Hrčavský gastronomický festival. Slavnostní zahájení je naplánováno v poledne. Pak se představí folklorní program, ve kterém uvidíte mj. folklorní soubory Lipka, Górole, Svrčinka, Ozvena. V 17 hodin vystoupí Elán Tribute.

3. Teatry po naszymu

W niedziele zajedźcie do Mostów do Dómu PZKO „Kasowy“. Bedzie tam zaś przeglónd teatrów, kiere grajóm po naszymu. W tym roku sie możecie cieszyć na zespół teatralny z Milikowa, kiery pokoże sztuke „Flacha“. Poczóntek o 16.

4. Vojenská technika 

V Archeoparku v Chotěbuzi-Podoboře a Muzeu lehkého opevnění v Chotěbuzi se můžete zúčastnit drobné ukázky vojenské techniky. Akci pořádá v rámci oslav 100. výročí založení republiky Muzeum Těšínska. Vstup na akci bude zcela zdarma. Bližší informace k programu naleznete na www.muzeumct.cz.

5. Fotbalisté Třince hostí exligistu

V sobotu v 10.15 hodin je výkop druholigového utkání FK Fotbal Třinec – FC Vysočina Jihlava. Na Stadionu Rudolfa Labaje se představí exligista a domácí fotbalisté, kteří poslední dvě druholigová klání vyhráli a opustili poslední místo v tabulce FNL. Ve středu jim v pohárovém utkání dala sedmibrankový políček prvoligová Sigma Olomouc. Oklepou se svěřenci kouče Jiřího Nečka z ostudného debaklu?

6. První vendryňský bleší trh – pierwszy wędryński targ pchli

Zítra od 11.00 do 15.00 hodin v restauraci U Bocka proběhne premiérový bleší trh ve Vendryni. Vstup na akci je zdarma, můžete si pořídit pěkné oblečení a různé drobnosti.

Komentáře