Střelec zabil ve fakultní nemocnici šest lidí

OSTRAVA Těžko pochopitelný čin se dnes v 7,19 hod. stal ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Neznámý muž na místě, zřejmě v čekárně, zastřelil čtyři osoby, dva postřelení zemřeli na operačním sále. Střelec stálé není dopaden.

Dle dostupných údajů muž střílel zblízka z krátké ruční zbraně, mířil na hlavy a na krk. Premiér Andrej Babiš uvedl, že mezi oběťmi jsou lidé z čekárny. Pravděpodobně se střílelo na oddělení traumatologie. Střelba začala v 7,19 hod. první hlídka byla na místě v 7,24 hod., pachatel utekl. Celkem pachatel měl střelit devět lidí, z toho šest mužů a tři ženy, ale tato informace není potvrzená. Jisté je, že šest lidí je mrtvých.

„V souvislosti se střelbou pátráme po nebezpečném ozbrojeném pachateli, který se pohybuje v stříbrnošedém vozidle Renault Laguna 9T5 7401. Pachatel je nebezpečný, pravděpodobně ozbrojen, prosíme, nepokoušejte se jej zadržet a volejte ihned linku 158,“ vyzvala policie na Twitteru.

Celý prostor před Poliklinikou je uzavřen. Pacienti nesmí vycházet z pokojů, část personálu a pacientů byla evakuována. Uzavřené jsou rovněž vedlejší budovy Vysoké školy báňské.

Policie po střelbě v ostravské nemocnici posiluje dohled nad vybranými měkkými cíli po celé republice. Veřejnost požádala o trpělivost a ohleduplnost.

Úvodní foto: Deník/Lukáš Kaboň

Komentáře