Třinec opět padl. Tři body si odvezla produktivnější Jihlava

 

TŘINEC Výsledkové zlepšení třinečtí fotbalisté nepotvrdili. Na šance Jihlavu porazili, ale více gólů vstřelil jejich rival.

FK FOTBAL TŘINEC – FC VYSOČINA JIHLAVA 1:2

Tady se vyhrávat nebude,“ řekl na závěr svého hodnocení trenér Jihlavy Martin Svědík. Jeho slovům prozatím nic nenasvědčuje, v kalendářním roce 2018 Třinec pravidelně doma odevzdává body soupeřům a krčí se u dna tabulky.

S Jihlavou „dojel“ na dvě věci: Tou první byla smůla v koncovce. Vaňkovu ránu vytáhl Vejmola na břevno, stejnou část brány těsně před koncem hlavou trefil také Čelůstka.

Po Levinově faulu na Omastu rozhodčí Cieslar nařídil pokutový kop, Bedecsovu střelu brankář Vejmola vyrazil. Proti druhé penaltě odpískané za ruku Klímy neměl šanci, neboť kapitán Kušnír těsně před pauzou napodobil Panenku a červenobílí vedli.

Druhou věcí, která Třineckým podrazila nohy, byla pasivita v úvodu druhého poločasu. Po návratu z kabin domácí vyklidili střed pole, ve předu neudrželi míč a pár minut se bránili v hloubi vlastní poloviny.

Po sérii rohových kopů je o náskok připravil Klíma a posléze Levin překlopil vedení na stranu Jihlavy, která se vyšvihla do čela druholigové tabulky. V Třinci byla sice fotbalovější, ale měla méně šancí, dokázala však z minima vytěžit maximum.

BRANKY: 45. Kušnír z pen. – 54. Klíma, 69. Levin. Rozhodčí: Cieslar. ŽK: Weber, Kušnír, Vaněk – Klíma, Machuča, Štěpánek. Diváci: 521. Poločas: 1:0.

TŘINEC: Adamuška – Kušnír, Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Janošík (76. Dedič, 89. Reintam), Vaněk, Weber, Šumbera – Omasta – Hejný. Trenér: Neček.

JIHLAVA: Vejmola – Fulnek, Tlustý (46. Vedral), Štěpánek, Novotný – Levin, Machuča – Zoubele, Čáp (34. Preisler), Javůrek – Klíma (82. Šlein). Trenér: Svědík.

 

Komentáře