Třinec pomáhá Ukrajině

TŘINEC Ve čtvrtek 3. března se bude od 17 hodin konat na Náměstí Svobody setkání na podporu Ukrajiny „Třinec stojí za Ukrajinou“. Město také poskytlo své středisko Domu dětí a mládeže v Nýdku (Hluchová) Správě uprchlických zařízení Ministerstva vnitra České republiky.

Jsme připraveni podílet se na humanitární pomoci Ukrajině. Chceme být koordinátorem finanční a materiálové pomoci. Občané již nyní projevili velkou míru solidarity a spoluúčasti, za což jim děkuji – uvedla primátorka města Věra Palkovská.

Protože v Třinci žije a pracuje řada občanů Ukrajiny, kteří mají ve své zemi rodiny a blízké, město zřídilo linku koordinátora pomoci, který bude mít informace o všech aktivitách jednotlivců nebo různých subjektů či podnikatelů v našem městě a okolí. Koordinátor pomoci je dispozici jak pro ty, kteří by chtěli pomoci a hledají možnosti a cesty, a taktéž těm, kteří pomoc potřebují nebo budou potřebovat. Kontakt na koordinátora pomoci: +420 558 306 110.

Ve čtvrtek 3. března se v 17 hodin na Náměstí Svobody bude konat setkání občanů na podporu Ukrajiny „Třinec stojí za Ukrajinou“. Proběhne vystoupení Základní umělecké školy, zazní hymny České republiky a Ukrajiny. – Na setkání vyjádříme podporu Ukrajině a vyzveme občany Třince, aby prostřednictvím finanční sbírky pomohli ukrajinskému lidu – uvedla primátorka města.

Foto: TZ

Komentáře