Třinečtí studenti darovali krev, někteří poprvé v životě

TŘINEC Studenti Střední odborné školy Třineckých železáren přišli včera na Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Třinec darovat krev. Tři z nich se k dárcovství odhodlali poprvé.

Krev chodím darovat společně se studenty pravidelně. Snažím se jít příkladem a navázal jsem na tradici, kterou vedla učitelka přede mnou – sdělil doprovázející učitel a dárce Martin Svoboda.

Dárci jsou zpravidla studenti 3. a 4. ročníku, neboť podmínkou dárcovství je věk nad 18 let. V den odběru mají nárok na den volna a rovněž obdrží pochvalu třídního učitele.

Vážíme si studentů, kteří na prahu své plnoletosti v sobě najdou odvahu a odhodlají se k dárcovství. Naším cílem je darovat krev čtyřikrát ročně se skupinou minimálně dvaceti studentů. Dnes jsou však písemné maturitní testy, proto je nás méně. Věřím však, že i po studiu budou naši absolventi nadále pokračovat a stanou se z nich dlouhodobí dárci – doplnil Svoboda.

Společně se studenty se k včerejšímu odběru připojili i pracovníci Nemocnice Třinec, a to v rámci pravidelného každoměsíčního zaměstnaneckého darování krve.

Komentáře