V Krkonoších startuje dětská olympiáda. Reprezentace z našeho regionu míří na slavnostní zahájení do Hradce Králové.

REGION Dnes odpoledne 22. ledna 2023 odstartuje slavnostním ceremoniálem na zimním stadionu v Hradci Králové 20. ročník Olympiády dětí a mládeže, podle pořadatelů největší multisportovní akce, která se letos v Česku koná. Dětské olympiády se účastní přes 80 sportovců z každého kraje, s dalšími členy výprav jde o více než 1 700 lidí. Mladí sportovci budou ve Špindlerově Mlýně, Vrchlabí, Trutnově a Nové Pace měřit síly až do čtvrtka.

Na Olympiádu dětí a mládeže se letos z Moravskoslezského kraje vydá 88 mladých sportovců, kteří budou reprezentovat region v deseti disciplínách. Z Třinecka a Jablunkovska to budou nejen hokejisté, ale také loňská mistryně ČR v rapid šachu a mladí lidé vynikají ve slalomu nebo běžeckém lyžování.

V ledním hokeji to bude sestava mladých Ocelářů: Dominick Radim Byrtus, Jan Hrček, Matyáš Javorek, Jakub Marek, Petr Niemczyk, Dominik Řípa, Přemysl Trnka, Matouš Vrubel a Matěj Weiss.

Třinec, zdejší gymnázium a šachový oddíl TŽ, bude reprezentovat Jana Sikorová, loňská mistryně republiky v rapid šachu, která pochází z několikagenerační rodiny mistrů a trenérů v této královské hře.

SKI MOSTY budou reprezentovat Magda Jakubíková v běžeckém lyžování, Izabela Kantor z Bystřice, která vyniká v akrobatickém lyžování a Sara Folwarczna v alpských disciplínách. TJ Dolní Lomná vyslalo Kateřinu Křístkovou.

„Přeji mladým sportovcům životní výkony, medailové šance mají například naši krasobruslaři nebo běžkaři. Troufal bych si tvrdit, že opět zazáří hokejisté, vždyť na minulých zimních hrách vybojovali zlato a stále jsou ve špičkové formě. A pak tu jsou snowboardisté, i mezi nimi můžeme počítat s předními místy v žebříčku. Rád bych ovšem zdůraznil, že nám nejde jen o medaile. Hlavním posláním podobných akcí je motivovat děti, mládež i dospělé ke sportu, aby se pohyb stal a také zůstal součástí jejich života,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Olympiáda dětí a mládeže vznikla v roce 2003 jako projekt Českého olympijského výboru pořádaný ve spolupráci s jednotlivými kraji a sportovními svazy. Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, určena je mladým sportovcům od 12 do 16 let.

Komentáře