Kamion prorazil svodidla a sjel ze silnice

MOSTY U JABLUNKOVA Včera 20. ledna krátce před sedmou hodinou ranní prorazil v Mostech u Jablunkova svodidla kamion, který sjel ze silnice, kde se převrátil. Na místě v jednu chvíli zasahovalo celkem pět jednotek hasičů. Z kamionu vyteklo větší množství nafty, kterou musela soukromá firma z půdy sanovat. Vzhledem k náledí byla, z důvodu bezpečí zasahujících hasičů, silnice vedoucí ze Slovenska na 30 minut uzavřena.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v pátek 20.1.2023 v 6:55 hod. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Třinec a dobrovolní hasiči z Mostů u Jablunkova a Jablunkova. Následně si velitel zásahu povolal další posily se speciální technikou ze stanic Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh, kteří již tradičně vyjeli s těžkou vyprošťovací technikou.

Hasiči již během jízdy k zásahu zjistili, že silnice je namrzlá, a proto po dojezdu k nehodě, z důvodu zajištění bezpečí, nechal velitel silnice uzavřít v jednom směru, a povolal si na místo posypový vůz. U nehody došlo k lehčímu zranění řidiče kamionu.

Hasiči zajistili havarované vozidlo proti požáru. Během nehody došlo k úniku nafty do půdy a přilehlé strouhy. Hasiči do strouhy položili k zachycení nafty větší množství sorbčních hadů, které jim přivezl speciální sorbentový kontejner ze stanice Frýdek-Místek.

Vzhledem k okolnostem úniku nafty byl na místo povolán i zástupce České inspekce životního prostředí a zástupce Povodí Odry, neboť i přes veškerou snahu hasičů, došlo před jejich příjezdem k úniku cca 400 l nafty. K sanaci kontaminované zeminy byla povolána specializovaná soukromá firma.

Po příjezdu těžké hasičské vyprošťovací techniky z Ostravy, provedli hasiči postavení kamionu na kola a vytažení zpět na komunikaci. Následný odtah kamionu si zajistil majitel sám.

Po ukončení likvidačních prací ze strany hasičů bylo místo zásahu předáno firmě sanující zeminu a jednotky se vrátila na základny.

Komentáře