V Mostech hořel návěs kamionu

MOSTY U JABLUNKOVA Pět jednotek hasičů zasahovalo dnes dopoledne v Mostech u Jablunkova  u požáru návěsu zahraničního kamionu, který vezl tepelné izolace. Požár s předběžně odhadovanou škodou 950 tisíc korun vznikl po technické závadě na brzdové soustavě. Obešel se bez zranění. Hasiči přitom museli větší část nákladu vyložit z korby a hasit pěnou.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu ráno krátce před devátou hodinou. Do Mostů u Jablunkova vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Třinec, Nošovice a Ostrava-Zábřeh, odkud byl mj. dovezen nakladač Bobcat na vykládání palet, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Mosty u Jablunkova a Jablunkov.

Požár dostali hasiči pod kontrolu už za šest minut po příjezdu, když se jim povedlo odpojit od návěsu a odvézt tahač, dohašování s vyskladněním velké části nákladu jim zabralo další tři hodiny. O odtah poškozeného kamionu se postaral jeho majitel– uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Foto: TZ

 

Komentáře