V Třinci chytili zloděje

TŘINEC Čtyřikrát soudně trestaný lapka, který měl v několika prodejnách v Třinci odcizit různé zboží v celkové hodnotě za více než tři tisíce korun, byl dopaden.

V průběhu září 23letý mladík navštívil několik prodejen, kde se soustředil především na potraviny či drogistické zboží. Způsob krádeže byl téměř vždy stejný. Na prodejní ploše si měl do batohu nebo pod bundu ukrýt „svůj nákup“, který však nezaplatil a následně prošel pokladnami. Na mladého zloděje však spadla klec.

Ukázalo se, že tento muž byl v minulosti již čtyřikrát soudně trestaný a pravomocně za krádež potrestán a odsouzen. – Mladík si vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže. Litera zákona uvádí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři roky – uvedla Eva Michalíková z oddělení tisku Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje.

Nutno dodat, že policisté z třineckého oddělení během procesních úkonů zároveň zjistili, že se důvodně podezřelý muž mohl dopustit i jiné trestné činnosti majetkového charakteru. Tyto informace i spisový materiál byl proto předán kriminalistům v Třinci.

Komentáře