V třinecké nemocnici probíhají maturitní zkoušky

TŘINEC Tento týden v Nemocnici Třinec probíhají praktické maturitní zkoušky. Vše, co se během svého studia naučily, dokazuje deset studentek Střední zdravotnické školy Karviná.

Na odběry krve, chystání léků, hygienu pacientů, přípravu infuze a další úkony, které musí zvládnout každá budoucí sestřička, dohlíží předsedkyně maturitní komise, společně s dalšími členy, vyučujícími pedagogy a třídní učitelkou. – Všechny maturantky musí, kromě práce u lůžka, rovněž zpracovat ošetřovatelskou dokumentaci a obstát při její obhajobě. Studentky jsou dobře připravené a zodpovědně přistupují k práci. Nervozita a tréma však dělají své – sdělila mluvčí třinecké nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Praktické maturitní zkoušky probíhaly v třinecké nemocnici už i minulý týden, kdy 21 studentek Střední zdravotnické školy ve Frýdku-Místku úspěšně zvládlo praktické zkoušky z dospělosti s výbornými výsledky.

Většina z děvčat chce pokračovat ve studiu na vyšších či vysokých školách. Věříme však, že některé z nich najdou pracovní uplatnění právě v Nemocnici Třinec – dodala mluvčí.

Foto: TZ

Komentáře