Vendryňská polská škola bude mít novou střechu

VENDRYNĚ Po rekonstrukci šaten, ředitelny a přilehlých prostorů se letos obec Vendryně pustila do rekonstrukce střechy budovy Polské základní školy. Obecní kasu tato oprava bude stát necelých 8 milionů korun.

Kvůli plánové rekonstrukci střechy letošní školní docházka v Polské základní škole ve Vendryni byla ukončená již 22. června. – V rámci generální opravy střechy bude kompletně vyměněná krytina. Pokud se jedná o výměnu krovu – v celkovém rozsahu jeho stav není špatný, předpokládáme však, že se mohou vyskytnou místa, kde bude nutno krov opravit – sdělil místostarosta obce Bohuslav Raszka.

Rekonstrukce střechy potrvá do konce prázdnin, bude stát necelých 8 milionů korun a je plně financována z obecní kasy.  – Nechci říct, že máme peněz dost, protože těch dost nikdy není, ale finančně si obec nestojí vůbec špatně. A pak, investice do škol patří k našim prioritám – dodal Raszka.

Barva nové krytiny bude červeně-cihlová, aby nenarušila historický vzhled budovy školy, která byla postavená v roce 1905.

Komentáře