Vlach zůstane v Třinci do konce sezony. Zahraje si s Jágrem?

TŘINEC Měsíční rošáda mezi Třincem a Olomoucí se protáhne do konce sezony. Zbyněk Irgl zůstane na Hané a Roman Vlach bude nastupovat za Oceláře. A je možné, že si zahraje za Třinec  s Jaromírem Jágrem.

Nejlepší český hokejista všech dob ukončil angažmá v Calgary Flames a vrátil se do České republiky. Jeho volba byla jasná – mateřské Kladno, jemuž chce 45-letý útočník pomoci k návratu do elitní soutěže.

Jaromír Jágr zřejmě nebude působit pouze ve druhé nejvyšší soutěži v dresu Kladna. Formou střídavých startů by mohl rozšířit svou extraligovou bilanci 67 zápasů a 107 kanadských bodů.

„Prioritou číslo jedna pro mě v Česku vždy bylo a je Kladno. Tady se chci připravit na play-off WSM ligy a chtěl bych mu pomoci k návratu do extraligy. S majiteli Třince mám dlouhodobě nadstandardní vztahy. V Třinci mám vyřízeny střídavé starty do konce sezony, což znamená, že kdyby nám to s Kladnem nevyšlo, můžu pomoci Ocelářům v play-off bojovat o titul,“ připustil dvojnásobný vítěz Stanley cupu.

V Třinci mám vyřízeny střídavé starty do konce sezony, což znamená, že kdyby nám to s Kladnem nevyšlo, můžu pomoci Ocelářům v play-off bojovat o titul

O služby olympijského vítěze z Nagana stály Plzeň, Chomutov a také třinečtí Oceláři. Ti nakonec přetahovanou o Jágra vyhráli a mohli ho dopsat na soupisku.

V praxi to znamená, že Jágr zůstává kmenovým hráčem Kladna, nicméně až do 15. února může v extralize nastoupit i za třinecké Oceláře. Po zmíněném datu už však bude hrát pouze za Kladno a za Třinec nastoupí pouze v případě, když si jeho Rytíři nevyválčí účast v baráži o extraligu.

„Mít tady nejlepšího hráče naší hokejové historie a jednoho z nejlepších hráčů v dějinách této hry, to je otázka prestiže a cti pro každý ambiciózní klub. Navíc v létě jsme vyhlásili Ocelářskou cestu, v rámci které chceme dávat přednost v sestavě mladým a talentovaným hráčům. A od koho by se měli naučit víc, než Jaromíra Jágra? Přejeme mu hodně úspěchů s Kladnem. Pokud by se však naskytla možnost, aby za nás nastoupil v play-off, budeme jenom rádi,“ uvedl pro oficiální web Ocelářů sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

Komentáře