Atletické dopoledne tentokrát pro nejmenší

JABLUNKOV Sobota v jablunkovské tělocvičně patřila těm nejmenším dětem. Konalo se tam totiž atletické dopoledne, jehož pořadatelem byl DDM Jablunkov.

Ve velké tělocvičně jablunkovské školy od rána vládla sportovní nálada. Všude pobíhali malí atleti, kteří při plnění atletických úkolů podávali ty nejlepší výkony. Aby dosáhli skvělých výsledků, vše probíhalo za mohutné podpory rodičů.

„Děti se můžou zde poprvé setkat s atletickými disciplínami, je to takový atletický čtyřboj. Pro takto malé děti nejsou v nabídce žádné kroužky, proto jsme se letos rozhodli, že takový otevřeme. Zájem byl velký. Děláme to formou hry, aby to děti bavilo, a právě v rámci kroužku Sporťáček jsme se rozhodli uspořádat tuto akci,“ vysvětlila záměr Dorota Cibulec, pracovnice DDM Jablunkov.

V tělocvičně se běhalo přes překážky,

skákalo,

házelo medicinbálem,

házelo se i oštěpem.

Nechyběla svačinka a povzbuzení od rodičů.

„Samozřejmě na této akci ani tak nejde o to, kdo je nejlepší, jde o to, že si děti mohou vyzkoušet atletické disciplíny, zažít závodní atmosféru, ale hlavně prožít sportovní dopoledne se svými rodiči a ve společnosti ostatních dětí,“ doplnila Cibulec.

Děti byly moc šikovné a zvládly všechny disciplíny. Sečetly se výsledky a vyhlašování vítězů proběhlo hned ve čtyřech kategoriích. Dívky 4-5 let, dívky 6-7 let, chlapci 4-5 let a chlapci 6-7 let.

Výsledky:

Dívky 4-5 let

  1. Viktorie Karpecká, 2. Ema Urbaniecová, 3. Sarah Sikorová

Chlapci 4-5 let

  1. Jiří Hromádka, 2. Jakub Zaremba, 3. Kristián Cienciala

Dívky 6 – 7 let

  1. Vanesa Ernestína Bojková, 2. Valerie Pyszková, 3.Eliška Ponistová

Chlapci 6 – 7 let

  1. Ondřej Kowolowski, 2. Filip Cienciala, 3. Matyáš Slezák

Komentáře