V nemocnici na Sosně rekonstruovali oddělení

TŘINEC Tři měsíce trvala práce na modernizaci oddělení intermediární péče (IMP). Investice do stavebních úprav a modernizace vybavení si vyžádala téměř 10 miliónů korun.

„Díky náročným úpravám má třinecká nemocnice moderní oddělení s vyšší kapacitou, počet lůžek se zvýšil z 15 na 21. Na tomto oddělení, které je součástí interny, jsou hospitalizováni hlavně pacienti s kardiologickým onemocněním, u kterých je nutné 24 hodin denně monitorovat srdeční činnost,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Náročná rekonstrukce oddělení trvala tři měsíce. Započalo se bouracími pracemi, poté následovaly dispoziční úpravy, vybudování bezbariérových koupelen pro imobilní pacienty, instalace nových elektrorozvodů a rozvodů kyslíku a vzduchu. Oddělení je rovněž vybaveno novým nábytkem. Novinkou jsou venkovní žaluzie, které ocení pacienti a zdravotnický personál, zejména v letním období. Rekonstrukcí prošlo i zázemí pro zdravotnický personál.

„Rekonstrukce oddělení intermediární péče přispěla ke zvýšení standardů léčení a bezpečnosti pacienta. Veškeré náklady činily téměř 10 milionů korun, nemocnici významně přispěl Moravskoslezský kraj,“ uzavřel ředitel Nemocnice Třinec Zdeněk Matušek.

 

Komentáře