Chystá se velký úklid. Přidejte se!

REGION Loni to byl vyhozený náhrobní kámen ještě se jmény a daty zesnulých. Co se najde při úklidu obcí letos? 

Již tradičně v rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ dávají obce, školy a spolky do pořádku přírodu. Přidejte se také:

Ukliďme si Milíkov

Milíkov se vydá na velký úklid tuto sobotu. Sraz bude v 9 hodin u obecního úřadu a u TJ Milíkov. „Uklidíme a pak se společně setkáme při opékání buřtů a malého občerstvení na louce pod Puczokem,“ zve všechny starostka Eva Kawuloková. Podrobnosti zde.

I Písek

V Písku se lidé pustí do úklidu také 7. dubna od 9 hodin. Akce se uskuteční za každého počasí. Všichni jsou pozváni – děti, rodiny, senioři a lidé dobré vůle. Vyrazí se různými směry, trasy budou k dispozici k svobodnému výběru.

„V krajině se budeme pohybovat v malých skupinách. Malou svačinu a vhodné oblečeni sebou. Po akci bude zajištěno občerstvení pro účastníky,“ uvedl Jan Michalik z Písku.

V Třinci celý měsíc

Jak to bude fungovat? Stačí si vytipovat místo, které by stálo za to uklidit, a vrhnout se do práce. Úklidy mohou organizovat osadní výbory, občanská sdružení, nebo i skupiny lidí, kteří se na úklid domluví. Plastové pytle si můžete vyzvednout na odboru životního prostředí třinecké radnice v kanceláři 113. Po ukončení akce město zajistí odvoz odpadu z dohodnutého místa.

Rukavice si nasadí i vedení města, které vyrazí v pátek 20. dubna u příležitosti Dne Země uklízet veřejná prostranství v centru města. Přidají se k nim i zaměstnanci městského úřadu, kterým se každoročně v rámci této akce daří sesbírat několik desítek pytlů odpadků.

Ve Vendryni dva týdny

Úklidy ve Vendryni budou probíhat od 7. do 21. dubna. Takže akci si můžete naplánovat v termínu, který vám vyhovuje. Obec každému poskytne pytle na odpad a po ukončení akce zajistí odvoz z dohodnutého místa. Pokud se chcete připojit, kontaktujte obecní úřad Vendryně, odbor životního prostředí a zemědělství. Telefon: 558 554 130.

V Bystřici se chtějí zaměřit na okolí Hluchovky

Nejenom obce pořádají úklid v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. V Bystřici se rozhodl vzít úklid do svých rukou Filip Byrtus. „Rád bych se sešel s lidmi, co by mi pomohli uklidit les kolem Hluchovky od „Kurtů“ až k mostku pod Bowlingem. Několik tašek už jsem odnesl, ale jsou tam místa kde je pár toček odpadu,“ popsal svou iniciativu na stránkách akce.

Chtěl by také projít celý tok Hluchovky a zaměřit se na kontejnery u Škubně. „Pod kontejnery v lese je nehorázné množství naházeného odpadu,“ doplnil Byrtus. Pokud chcete pomoct, sraz dobrovolníků je 14. dubna v 9 hodin před parkem PZKO.

Křišťálový Hrádek

V Hrádku chtějí mít obec přímo křišťálovou. Na úklid se vrhnou za týden 14. dubna v 8 hodin. „Odpadky nám přináší zejména řeka Olza. Proto (jako každoročně) budeme uklízet na jejich březích. Také v okolí turistických stezek,“ popisují svoji akci, kterou zakončí v areálu Gírov, kde bude zajištěno občerstvení.

Písečná až za dva týdny

Ani v Písečné nezůstanou odpadky neuklizené. Společnou akci v rámci Dne Země obec připravila na 21. dubna. Sraz je ve 14 hodin u Kulturního domu Písečná. Bude se uklízet potok Kotelnice a příkopy u silnic, turistické trasy a veřejná prostranství. Po ukončení akce dojde na opékání špekáčků. S sebou si má každý vzít dobrou náladu, pracovní rukavice a pevnou obuv.

 

Komentáře