TŘINEC Prvoligoví futsalisté Třince si připsali premiérové vítězství sezony. Ve své hale zdolali nováčka z Jeseníku a poskočili na desáté místo tabulky.

SKP OCEL TŘINEC – AC GAMASPOL JESENÍK 5:1

Důležitý zápas lépe rozehráli hosté, náskok jim zajistil Furik. Domácí hráči nepříznivý stav otočili ještě v úvodních dvaceti minutách, kdy se prosadili Przyczko s Poláškem. Stejní dva futsalisté skórovali i ve druhém poločase, předtím se ránou z voleje prosadil Samek.

Ta střela mi ani moc nesedla. Trefil jsem míč nějak přes šajtlí, naštěstí zapadl k zadní tyči. V úvodu druhého poločasu jsme se dostali pod tlak, třetí gól nás uklidnil, byl rozhodující,“ řekl po utkání sváteční střelec Miroslav Samek a dodal: „Abych řekl pravdu, už jsem skoro zapomněl vítězný pokřik. Teď jsme si ho připomněli a snad si zakřičíme častěji.“

V příštím kole Třinečtí zajíždějí do Brna, posléze v televizním zápase přivítají Vysoké Mýto a poté vyrazí do Mělníka. „Teď jsou před námi zápasy, které ukážou, zda na první ligu máme nebo ne. Buď dokážeme, že na to máme, nebo že tam, kde se nacházíme, jsme oprávněně. Já pevně věřím, že ne,“ prohlásil zkušený Radek Polášek, který přišel pod Javorový před sezonou z Bielska-Bialé.

BRANKY A NAHRÁVKY: 12. Przyczko (Samek), 13. Polášek (Blahut), 32. Samek (Baron), 35. Polášek (Baron), 37. Przyczko (Buryan) – 7. Furik (Plhák). Rozhodčí: Filipský, Markovský, Havlík. ŽK: Furik, Vavrač, Kozelský. ČK: 34. Furik. Diváci: 282. Poločas: 2:1.

TŘINEC: Kreželok (37. Pecho) – Baron, Kantor, Buryan, Przyczko, Blahut, Opluštil, Samek, Polášek, Mikyska. Trenér: Bucciol.

Komentáře