Město s centrem pro závislé nesouhlasí

nor

TŘINEC  V Dolní Líštné měla vzniknout terapeutická komunita pro osoby ohrožené závislostí nebo závislé na návykových látkách. Místní s tím nesouhlasí.

Jakmile jsme se to dozvěděli, měli jsme schůzku se Slezskou diakonií, na které jsme její vedení hned informovali o tom, že město bude souhlasit s realizací této služby jenom, pokud s tím budou souhlasit lidé z této lokality – uvedl na jednání zastupitelstva Radim Kozlovský.

Proto také vedení města oslovilo osadní výbor. Ten svolal setkání s občany, na kterém byla tato věc projednána i za účasti představitele Slezské diakonie. Sešlo se zhruba sto lidí.

Terapeutická komunita měla být pobytovou službou pro 12 osob. „Tito klienti by měli být ve věku 14-19 let. Jednalo by se o osoby ohrožené závislostí, nebo závislé na návykových látkách,“ popisoval Kozlovský.

Komunita měla být v Dolní Líštné v budově čp. 156, která stojí u silnice vedoucí do Polska, jedná se o budovu bývalé pohraniční policie. V okolí je hodně novostaveb rodinných domů, ve kterých žijí mladé rodiny s dětmi.

„Proběhla opravdu bouřlivá diskuze,“ přiznal Kozlovký. Slezské diakonii se nepodařilo přesvědčil místní. Pouze dvě osoby souhlasily s tím, aby v této budově vznikla terapeutická komunita.

Rada Města Třince proto rozhodla, že nevyjádří souhlas s poskytováním služby terapeutická komunita v Dolní Líštné.

Slezská diakonie toto rozhodnutí respektuje. „Objekt plánujeme vrátit Policii ČR. A současně budeme respektovat nesouhlas města a občanů se zřízením terapeutické komunity pro osoby závislé na  návykových látkách,“ potvrdila Lenka Waszutová, tisková mluvčí Slezské diakonie.

Komentáře