Na jaře by se mohl začít stavět třetí úsek obchvatu. ŘSD vybírá firmu

REGION Už podruhé vypsalo Ředitelství silnic a dálnic výběrové řízení na výstavbu třetího úseku obchvatu Třince Třanovice-Nebory. Přihlásily se tři firmy.

Nejnižší cenu nabídla firma Rizzani de Eccher S.p.A., která chce cestu postavit za 1 471 mil. korun. Jedná se o cenu bez DPH. Do výběrového řízení se také přihlásilo sdružení firem EUROVIA CS, a.s. a  STRABAG a.s., které nabídlo cenu 2 145 mil. korun. Ještě vyšší nabídku dala firma Metrostav a.s. a to 2 487 mil. korun.

„Hodnotící komise nyní nabídky zhodnotí a doporučí uchazeče, se kterým by mělo ŘSD uzavřít smlouvu. Konkrétní termín zahájení je závislý na případných námitkách ze strany neúspěšných uchazečů k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ředitelství silnic a dálnic předpokládá zahájení stavby na jaře 2019,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký.

ŘSD muselo vypsat výběrové řízení už podruhé. Poprvé sice firmu vybralo, ale ta se z důvodu průtahů v majetkoprávní přípravě stavby zakázky vzdala. ŘSD se pak obrátilo na další firmy, které se do výběrového řízení přihlásily, ale ty také zakázku odmítly.

Stavět se bude zhruba šest kilometrů cesty. Pokud vše půjde podle plánu, po nové cestě by první řidiči mohli jet v roce 2022.

Komentáře