V Nemocnici Třinec pomáhá klaun

TŘINEC Jak alespoň trochu zpříjemnit dětem pobyt v nemocnici? Pomoci může zdravotní klaun. Malé pacienty v Nemocnici Třinec navštěvuje každé úterý, aby je potěšil. Obzvlášť pak ty, kteří se chystají na operaci.

Na Dětském centru operační léčby v úterý panovala bezva nálada. „Člověk by ani nepoznal, že je v nemocnici. Z pokojů se ozýval smích a zvuk kytary, vzduchem poletovaly bubliny a děti se je snažily balónkovými meči propíchnout,“ popisuje Irena Sikorová Nožková z Nemocnice Třinec.

Za vším byl zdravotní klaun „Doktor Bedřich Voháňka“, který svou skvělou náladou nakazil celé oddělení. „Všude, kde vlezl, rozdával úsměvy, hrál na své malé kytaře, vyráběl z balónků různá zvířátka, kouzlil a obveseloval hospitalizované děti i doprovázející rodiče,“ dodává Irena Sikorová Nožková. Nakonec malé pacienty doprovodil až ke dveřím operačního sálu.

„Jsme velice vděční za návštěvy zdravotních klaunů, neboť vidíme, jak svou pozitivní náladu přenášejí jak na pacienty, tak i na ošetřující personál. A s úsměvem jde vždy všechno líp. Je to velká pomoc, malým dětem rychleji ubíhá čas a zapomenou na svá trápení,“ dodala Andrea Ciencialová, herní terapeutka.

Komentáře