Vánoce z pohledu Moravskoslezských záchranářů

REGION V průběhu letošních vánočních svátků výjezdové skupiny Zdravotnické záchranné služby MSK vyjížděly k téměř jedenácti stovkám událostí. V průběhu Štědrého dne zasahovali záchranáři Moravskoslezského kraje ve 334 případech, v první svátek vánoční v 371 případech a na druhý svátek vánoční v 370 případech.

– Při zásazích převažovali pacienti s interními onemocněními, jako jsou bolesti na hrudi, vysoký krevní tlak, dušnost nebo zhoršení zdravotního stavu. Celkem se jednalo o více než dvě stovky postižených. Záchranáři ošetřovali také pacienty s nevolností, zvracením a s bolestmi břicha. V těchto případech šlo o více než sto osob. Další větší skupinu ošetřovaných tvořili zranění při pádech, po napadení nebo při necelé desítce dopravních nehod. S poraněním v oblasti hlavy, končetin, ale i dalšími, bylo do zdravotnických zařízení převezeno více než jedno sto třicet zraněných – upřesnil tiskový mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Záchranáři bohužel již nemohli pomoci třiatřiceti osobám, u kterých nebyla úspěšná resuscitace, nebo zemřely ještě před jejich příjezdem.

V loňském roce moravskoslezští záchranáři zaznamenali téměř dvanáct set výjezdů a v meziročním srovnání tak byly letošní tři sváteční dny o něco klidnější.

(foto: ZZS MSK)

Komentáře