7 tipů na víkend

REGION A opět tu máme víkend a spoustu zajímavých akcí. Podívejte se, kam se můžete vydat.

Ezoterický festival

Sobota 3. března bude v Kulturním domě TRISIA patřit již IX. ročníku Esoterického festivalu, který nabídne jak osvědčený program věnovaný zdraví duše i těla, tak nové hosty, mezi kterými budou jména jako Mark Dzirasa, Pavel Vondrášek nebo Petr Sumito Mikulka.

Den pro ženy

Sobota v Hrádku bude patřit ženám. Je pro ně připravená speciální celodenní akce s názvem Den pro ženy. Odehraje se na čtyřech různých stanovištích v rámci tzv. koutků – zkrášlovacího ve volnočasovém Centru, vzdělávacího a kreativního v budově české Mateřské školy, pohybového dopoledne v sálu PZKO a odpoledne v tělocvičně polské Základní školy. Startuje se v 9 hodin, kromě bloků cvičení, které začínají už v 8.30 hodin.
Na programu je jóga, samba, zumba, pilates, manikůra, masáže, trénování paměti, výroba mýdel, šperků, dekorací a spoustu dalšího.

Zahrajte si o pohár starosty

V sobotu budou ve Vendryni hrát stolní tenis. Obec, PZKO a PTTS „Beskid Śląski“ tu pořádají turnaj ve stolním tenise „O pohár starosty“. Pokud si chcete zahrát, měli byste se dostavit v sobotu v 8.30 do haly stolního tenisu ve vendryňském parku. Soutěžit se bude v pěti kategoriích.

Listování v knihovně

V pátek se můžete vydat do třinecké knihovny na Listování, což je cyklus scénických čtení, který každý měsíc představuje zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu. Tentokrát se můžete seznámit s románem „A taková to byla láska“ francouzské autorky Anny Gavaldy.

Austrálie na Ostrým

Máte už dost mrazu? Co byste řekli na takovou návštěvu Austrálie? V pátek se můžete vydat na horskou chatu Ostrý, kde v 18.30 bude vyprávět o této zemi Pepa Karel.

Fotografie Pavla Zubka

V Bystřici se už zítra bude konat vernisáž výstavy fotografií Pavla Zubka „Homo industria“. Výstava bude k vidění v galerii Šíp do 20. dubna. Vernisáž začíná v 17. hodin.

Zbójnik Ondraszek

Mamy też propozycję dla rodzin z dziećmi. W piątek o godz. 17.00 odbędzie się premiera nowego spektaklu Sceny Bajka Teatru Cieszyńskiego pt. „O zbójniku Ondraszku. Obejrzeć będzie można znaną legendę w bajkowej szacie dla najmłodzsych widzów. Będzie to pełna muzyki i pieśni bajka o perypetiach Ondraszka i jego zbójeckiej kompanii. Reżyserem i autorem muzyki jest Tomáš Kočko, morawski muzyk, kompozytor i reżyser lalkowy, który od lat interesuje się postacią Ondraszka.

 

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekPůjdou Muzzikanti do kin v Polsku?
Další článekFajne rano!