HRÁDEK / Alej dobra v Hrádku nad zvoničkou sv. Izidora se opět rozroste. Starostové v ní 16. listopadu vysadí další jabloně jako odměnu lidem, kteří udělali něco pro druhé.

Tentokrát to bude pro Karla Karpeckého, člověka, který založil poutavé internetové stránky o Hrčavě, posbíral spoustu zajímavých informací o obci a čtenáře má ze všech koutů světa. Návrh vzešel od starosty Hrčavy Petra Staňa.

Od starosty Bystřice Romana Wrobla zase přišel nápad, že si jabloň zaslouží profesor Karol Daniel Kadłubiec, vědec, pedagog, animátor společenského a kulturního života, známý učenec lingvistiky a folklóru. 

A do třetice se jednou jablka začervenají na stromě, který bude patřit bývalé ředitelce Domu dětí a mládeže v Jablunkově Libuši Mitrychové. Navrhl ji starosta Jiří Hamrozi. 

Alej dobra vymyslela před pár lety Anna Rychtárková z chaty Hrádek. Starostové šestnácti obcí na Jablunkovsku pak vlastnoručně vysázeli stejný počet jabloní. O té doby se rok co rok alej rozrůstá díky lidem, kteří dělají „dobro“.

 

Komentáře