Do Třince přijde i velbloud

TŘINEC Už v polovině března přivítá návštěvníky Muzea Třineckých železáren a města Třince nová stálá expozice. 

Opravu prostor muzea spojenou s výměnou a obnovením exponátů a interiéru celého prvního patra budovy tady plánují od 14. prosince 2018 do 14. března 2019.

Návštěvníci se dočkají nejen obnoveného interiéru, novinkou bude několik technických vymožeností včetně projekce nových filmových spotů.

Dříve, než dělníci vstoupí do muzea, se zde bude konat poslední letošní akce, a to tradiční Živý betlém. Muzeální zahradu i v letošním roce zaplní řemeslníci, mezi nimiž se ponesou zvuky vánočních písní, koled i hýkání osla, mečení kozy a dalších zvířátek. „Ani na letošní akci nemohou chybět lamy, ovce, kozy, osel, telátko a dokonce přijede i velbloud,“ vypočítává vedoucí muzea Eva Zamarská.

V pravidelných časech v 9, v 11 a 16.30 hodin program zpestří komponovaný příběh o putování za Ježíškem do Betléma v podání loutkového souboru Blahorodí z Ostravy. Po celou dobu s malými i velkými návštěvníky budou tancovat a zpívat klauni z Balónkova. Kromě toho se děti budou moci naučit od několika betlémských řemeslníků v jejich dílnách spoustu zajímavých činností a hotové výrobky si dokonce odnést domů.

Můžete se také těšit na vystoupení dětí ze Základní umělecké školy v Třinci nebo folklórního souboru Javorový.

 

Komentáře