Do Třince přijede Michal Kašpárek, autor „Her bez hranic“

TŘINEC Cyklus scénického čtení LiStOVáNí , který vede populární herec Lukáš Hejlík, zavítá tuto neděli v 17 hodin do třinecké knihovny. Představí debutový román publicisty Michala Kašpárka – Hry bez hranic.

Jak napovídá děj knihy, půjde o velmi aktuální a groteskní představení, na kterém bude přítomen i sám autor.

Mladý programátor Filip si užívá všeho, co dnešní svět nabízí dobře placeným profesionálům: cestování, drogy, sex bez závazků. Vydělávat na pohodlný život vývojem návykových her a těžbou osobních dat možná není dvakrát morální, ale když to nebude dělat on, bude to přeci dělat někdo jiný.

Jakmile se vynalézavému pragmatikovi naskytne během vrcholící uprchlické krize historická příležitost vytřískat na lidském neštěstí tolik, že už nikdy nebude muset vstávat do práce, neváhá propůjčit svůj cynismus dobré věci.

Publicista a komentátor Michal Kašpárek se ve své temné grotesce strefuje do současných kultů efektivity, kreativity nebo flexibility a předkládá mrazivý i krutě vtipný pohled na generaci Y.

„Máme radost, že do Třince dorazí také Michal Kašpárek. Diváci tak budou mít možnost zeptat se autora na to, co ho vedlo k napsání knihy nebo jak se dívá na to, že příběhy postav, které napsal, najednou díky scénickému čtení ožívají,“ doplňuje Jan Delong z Knihovny Třinec.

Scénicky číst budou herci Věra Hollá a Jiří Ressler. Vstupenky v ceně 100 Kč je možné koupit on-line na webových stránkách www.knihovnatrinec.cz nebo na místě před začátkem představení.

Komentáře