Které domy jsou nejkrásnější? (fotogalerie)

TŘINEC Známe vítěze letošního ročníku soutěže „Stavba roku“. Komise, která stavby hodnotila, měla plné ruce práce. Do soutěže se přihlásilo 20 staveb. 

„Všechny přihlášené stavby byly ve všech kategoriích mimořádně zdařilé. Povedených objektů v našem městě přibývá a komise tak měla nelehkou úlohu vybrat ty nejlepší,“ podotkl architekt města Boris Petrov.

Soutěží se ve tří kategoriích – rodinné domy, stavby komerčního charakteru a obnovy fasád stávajících objektů.

„Jedním z důvodů, proč soutěž každoročně vyhlašujeme, je ocenit ty, kteří vzhled Třince svými rekonstrukcemi nebo novostavbami pomáhají dále vylepšovat. Chceme nejen pochválit a ocenit zdařilé stavby, ale zároveň prostřednictvím této soutěže inspirovat další stavebníky,“ podotkla starostka Třince Věra Palkovská.

Do soutěže se mohly přihlásit stavby zkolaudované v období od 1. 11. 2015 do 31. 10. 2017.

Komise brala v úvahu celkový vzhled staveb, zpracování architektonických detailů, souznění stavby s okolím a rovněž terénní úpravy.

Výsledky:

Stavby pro bydlení

Bylo přihlášeno 12 staveb. Hodnotící komise se shodla, že v této kategorii budou oceněny čtyři stavby, a to v následujícím pořadí:

1. místo – stavba rodinného domu v Tyře. Stavebníkem je Libor a Petra Filínovi.

1. místo – stavba rodinného domu v Lyžbicích. Stavebníky jsou Tomáš a Lucie Kedziorovi. Autorem návrhu je Ing. Jan Beneš

2. místo – stavba rodinného domu v Neborech. Stavebníky jsou Petra a Roman Kubiszovi.

3. místo – stavba rodinného domu v Lyžbicích. Stavebníkem je Eva Klusová. Autorem návrhu je Ing. arch. Vladislava Petříková

Kategorie Stavby komerčního charakteru

V této kategorii byly přihlášeny 3 stavby. Komisí byly oceněny dvě stavby:

1. místo – autosalon Veterán klub na Frýdecké ulici. Investorem je KARIPER, a.s. Autorem návrhu je Delta Třinec, s. r. o.

2. místo – cyklosalon v Oldřichovicích. Investorem je Cyklosalon s.r.o. Autorem návrhu je Ing. Zelinka, s.r.o.

Kategorie Obnova fasád stávajících objektů a veřejných prostranství

V této kategorii bylo přihlášeno 5 staveb. Komisí byly oceněny tři stavby:

1. místo – obnova fasády a zateplení bytového domu Beskydská 727. Investorem je Společenství vlastníků jednotek domu č. 727 – 731. Autorem návrhu je Ing. Zelinka s.r.o.

2. místo – obnova fasády, zateplení a montáž lodžií bytového domu Máchova 634. Investorem je Společenství vlastníků jednotek domu č. 634 – 636. Autorem návrhu je Ing. Zelinka, s.r.o.

2. místo – obnova fasády a zateplení bytového domu Beskydská 721. Investorem je Společenství vlastníků jednotek domu č. 721 – 726. Autorem návrhu je Ing. Zelinka, s.r.o.

Komentáře