Lázně v Třinci ukončily svůj provoz

TŘINEC  Po 80 letech ukončily provoz Městské lázně v Třinci. 

I přes snahu dílčích oprav a částečných renovací bylo stanovisko Krajské hygienické stanice neúprosné. Prostory již neodpovídaly platným normám,“ sdělil Radek Procházka, ředitel Správy tělovýchovných a rekreačních služeb města Třince.

Městské lázně, dříve Třinecké lázně, byly postaveny v roce 1937. Spravovaly je Třinecké železárny, pak město Třinec.

Teď už dosloužily. Město si nechalo udělat odborný odhad nákladů na rekonstrukci. Ukázalo se, že ty by činily 30 milionů korun, jedná se o částku bez daně. Rekonstruovat by totiž bylo třeba elektroinstalaci, rozvody vody, vzduchotechniku po bazény včetně technologií, veškeré vnitřní obklady a podlahy, sprchy, toalety, saunu, páru, celkově zmodernizovat všechny vnitřní prostory budovy včetně sklepních prostor a taktéž celý vnější plášť budovy.

Lázně zaznamenávaly v posledních letech nižší návštěvnost a jejich provoz byl navíc každoročně dotován částkou cca 800 tisíc korun.

Dospěli jsme k závěru, že do objektu nebudeme investovat takovouto částku, neboť máme pro občany zajištěnou vhodnou alternativu ve velké kvalitní sauně, která se nachází ve zrekonstruovaném komplexu STaRS na Tyršově ulici,“ vysvětlil náměstek primátorky Ivo Kaleta.

 

Komentáře