Letošní Pohádkový les se opět těšil velkému zájmu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

TŘINEC Víc jak 1200 lidí se zúčastnilo Pohádkového lesa. V třineckém lesoparku na ně čekaly postavy z moderních autorských pohádek. 

V lese proto děti nepotkaly letos Červenou Karkulku, princezny ani vodníky. Mohly zato poznat nové postavy z dětských knížek a jejich rodiče se inspirovat při výběru četby pro své ratolesti.

Proto jste mohli v lese potkat velrybu Gerdu, které děti pomáhaly čistit moře, prasátko Lojzíka se kterým si zacvičily jógu nebo rodinu Flétničkových, se kterými si společně zahráli písničku. U Lichožroutů se pátralo po ztracených ponožkách a podivné „Maškary“ převlékly rodiče do ještě podivnějšího kostýmu. S Pampe a Šinkou se poznávala zelenina a u Franty z knihy Kouzelná baterka ukázaly děti šikovnost při navlékání tkaniček,“ popisují knihovnici. Poprvé také knihovna zařadila do programu polskou pohádku o vikingu Tappim.

V organizaci Pohádkového lesa pomáhají knihovníkům i dobrovolníci. Letos to byli žáci dramatického oboru ZUŠ Třinec, mladí lidé ze skupiny Majday, také dobrovolníci z PZKO a z Mklub Třinec.

Komentáře