Muzeum ovládnou zbojníci

TŘINEC Chcete vidět zbojníky? Vydejte se v pátek do muzea v Třinci. Letošní ročník Muzeálního léta se totiž zaměří na legendy o zbojnících. 

„Návštěvníci určitě nepřehlédnou legendárního Jánošíka v podobě nafukovací překážkové dráhy s prolézačkami a skluzem. Na dopoledne i odpoledne jsme připravili loutkové představení O zbojníku Ondrášovi v podání scény Bajka Těšínského divadla,“ přibližuje program vedoucí muzea Eva Zamarská. Režie i hudby se ujal moravský písničkář Tomáš Kočko, který už léta zkoumá legendu o Ondrášovi a zpívá nejen o něm písničky.

V zahradě muzea najdete také usměvavé klauny Trdla z Havířova, kteří se ujmou malých návštěvníků a celý den si s nimi budou hrát.

Budete si moci vyzkoušet celou řadu řemesel, třeba řezbářství, patchwork, perníkářství, korálkování, výrobu šperků a další. Přijedou také hasiči z Dolní Líštné, kteří představí hasičské řemeslo.

A samozřejmě nebudou chybět ani hudební vystoupení dětí Základní umělecké školy v Třinci a Dariny Szymeczkové, Gajdošská muzika Bukoň a nakonec zahraje kapela Druhá náhoda.

Komentáře