JABLUNKOV V sobotu se na kurtech za Amerykou konal pátý ročník tenisového turnaje O pohár města Jablunkova. Na sobotním turnaji se sešlo šestnáct dvojic, aby bojovaly o nejvyšší příčky.

„Tenis má v Jablunkově tradici a popularitu, hraje se zde několik tenisových lig v deblu i singlu. Turnaj vznikl z toho důvodu, aby tenisté z Jablunkova a blízkého okolí mohli poměřit své síly a tenisový um a samozřejmě se i mezi sebou lépe poznali a pobavili se,“ vysvětlil vznik turnaje Roman Sztula, jeden z iniciátorů a organizátorů turnaje.

A tak v sobotu 25. července skvělí tenisté z Jablunkova a blízkého okolí změřili síly ve čtyřhře a předvedli neuvěřitelné výměny, razantní podání a zkrátka vynikající tenis. 16 dvojic se utkalo na kurtu ve sportovním areálu Gorol a také na blízkém multifunkčním Oranžovém hřišti. O přední příčky soupeřili ve vyhecovaných setech Bogdan Haratyk s Petrem Walachem, Roman Sztula s Václavem Zowadou st., René Noga s Václavem Kluzem a Tomáš Rykala s Antonínem Turkem.

„Mysleli jsme, že už to není možné, ale ano. Pátý ročník turnaje O pohár města Jablunkova byl zase o něco lepší. Putovní pohár nakonec nad hlavu zaslouženě zvedla dvojice Bogdan Haratyk a Petr Walach,“ doplnil Petr Sekula, další organizátor turnaje.

Jejich vítězství sledovaly desítky fanoušků, kteří společně se všemi zúčastněnými užívali neopakovatelné sportovní atmosféry podtržené nádherným letním počasím a vůní čerstvě napečených bramborových placek ze smetnou nebo „szpyrkami“.

 

 

Komentáře