MILÍKOV Bídnou sezonu zažívají hokejisté Kozubové. V tabulce BAHL se krčí na předposlední příčce. „Nasazujeme do sestavy mladé hráče, potřebují se ještě vyhrát,“ upozorňuje kapitán Kozubové Martin Lisztwan.

Dumáte nad tím, proč se vám v této sezoně nedaří?
Máme spoustu zraněných hráčů, obránců i útočníků, sestavu lepíme. Dva hokejisté nám scházejí dlouhodobě, další mají drobná zranění. Pořád scházejí tři čtyři lidé.

Pociťujete absenci marodů?
Ano, je to cítit. Soutěž je vyrovnaná a jakýkoliv výpadek hráče, je znát, Tím spíše, pokud se jedná o dva tři hokejisty. Co tam pozoruji, většina soupeřů hraje v plném složení, málokdo jim chybí. Proto je to pro nás těžké a vždy jako kdyby nám scházel krok.

Jak se s absencemi vypořádáváte?
Nasazujeme do sestavy mladé hráče, nastupují poměrně často. Potřebují se ještě vyhrát, oťukat. Zatím od nich nemůžeme čekat zázraky. Z nezkušenosti a nevyhranosti vznikají chyby a to nás občas stálo zápasy. Problém je v tom, že nehrajeme v kompletní sestavě.

Kde se to podle vás nejvíce projevuje?
Těžko říct. Náš výkon celkově není takový, jaký by byl, kdybychom byli kompletní. To by naše hra vypadala jinak. Když chybí obránce, někdo z útočníků se posune do obrany a jeho místo v útoku zaplní mladý hráč. Je to takové slátané.

Kdy se marodi zapojí do hry?
Pevně věřím, že brzy. Teď už trénují, zasáhnou do hry a snad budou na play-off dobře nachystaní.

Chybí vám zadák Robert Pszczolka, který odešel do Hrádku?
Hrál u nás pár sezon, rozhodl se hrát v Hrádku, je to jeho rozhodnutí. Přeji mu, ať mu to dál šlape.

Změnilo se vaše mužstvo před sezonou?
Dopsali jsme na soupisku mladé hráče. Daniela Kantora, Filipa Byrtuse a Dušana Lazara. Museli jsme během sezony doplnit soupisku ještě o jednoho hráče, Radima Nevrlého. Není registrovaný, ale je platný.

Zatím jste v tabulce na dvanácti bodech.
Nějaké body jsme uhráli. Některé zápasy byly smolné. Stejně se bude rozhodovat až v play-off. Letos je to jiné v tím, že čtyři týmy ze spodku hrají s body, které nahrály. Musíme zabrat a něco uhrát, abychom měli o co hrát. Věřím, že v lednu to bude lepší a budeme sbírat více bodů.

Jaké jsou tedy vaše letošní ambice?
Žádné nejsou. Je to improvizace. Co bude, to bude. Pokud to půjde, půjde to samo. A když ne, tak bohužel. Každou sezonu nejde hrát o špici.

Třeba to půjde, až se mladíci ve vaší sestavě vyhrají.
Jsou to kluci, co ligu nikdy nehráli. Je to pro ně složité, protože v BAHL se hraje docela tvrdě. Musí se adaptovat, bude to jen a jen na nich. Za sezonu dvě budou už vyhraní. Je potřeba mužstvo omlazovat, protože my, staří, nebudeme hrát věčně.

Komentáře