MOSTY U JABLUNKOVA Po dvou letech s v první prosincovou sobotu konala Tradiční Mostořská zabíjačka. Před dřevěnkou, v domě PZKO a v blízkém okolí probíhal bohatý program, který přiblížil tradici zabíjaček.

Pro příchozí organizátoři nachystali pestrý program. V průběhu celého odpoledne mistr řezník spolu s moderátorem Lukášem Lowou ukazovali a komentovali zpracování pašíka a výrobu zabíjačkových specialit.

Pro děti byly připraveny ukázky vánočních zvyků. S veselým animačním programem přijeli Klauni z Balónkova. Celý den vyvrcholil příchodem Mikuláše s družinou. Ten u rozsvíceného vánočního stromu s anděly a čerty nadělil dárky všem dětem.

Účastníci měli možnost obdivovat práci uměleckých kovářů. Pod jejich rukama kusy železa se měnily na krásné umělecké předměty.

Na akci nechybělo hudební vystoupení. Návštěvníci si samozřejmě pochutnali na zabíjačkových specialitách a proběhla i soutěž o největšího jedlíka. Nejrychleji jelítko a jitrnici spořádal Martin Jopek z Třince.

Bohatý program probíhal i večer. Nejdřív účastníci obdivovali ohňovou show a pak se už všichni u doušku něčeho dobrého až do noci skvěle bavili v „Kasowym“. K poslechu hrála kapela Druhá náhoda.

 

Komentáře